Стус (Щербаченко) Тетяна

"Моє «гасло» в літературі для дітей — сказати їм те, про що ми не встигаємо з ними поговорити".

 

Т. Стус

Авторка та дослідниця книжок для дітей. Тетяна Щербаченко народилася 21 лютого 1976 року на Луганщині в учительській династії, загальний педагогічний стаж якої перевищує 400 років. За освітою - вчитель. У професійному минулому - педагогіка, журналістика, керівництво редакціями й текстами.  Сере записів у "трудовій" - книго-літературна періодика "Книжник-riview", "Друг читача", "Київська Русь", «Соняшник», "Розкажіть онуку"...
Мета письменниці — стати Дитячим Автором.
Енциклопедія для дівчаток «Панночка» Тетяни Стус посіла друге місце серед книжок своєї номінації рейтингу «Книжка року» у 2007 році і витримала вже кілька перевидань (усього близько 35 тис. прим.).
Мама трьох дівчаток і "БараБуки". Не уявляє власний простір без книжок, техніки та текстових редакторів. Каже, що для реалізації всіх творчих планів ій бракує ще бодай однієї себе.

Член Асоціації українських письменників.

 

Основні твори:


«Русалії» (2000 р., поетична збірка);
«ЗмієLOVE, я Твоя» (2005 р., поетична збірка);
«Панночка» (2006 р., художньо-пізнавальна енциклопедія);
«Мій Роман» (2007 р., роман);
«Пуп землі, або Як Даринка світ рятувала» (2007);

"Як не заблукати в Павутині" (2013);

«Біла, Синя та інші» (2014),

«Їжак Вільгельм» (2016).

 

Інші публікації:
Статті, огляди, критика, авторські колонки книжкових оглядів, окремі тексти в газетах «Дзеркало тижня», «Українське слово», «День», «Україна молода», «Урядовий кур'єр», «Пост-Поступ», «24», журналах «Книжник-review», «Україна», «Книжковий огляд», «Книжковий клуб+», «Академія», «Мама и Я», «Спудей», «Сучасність», «Кур'áєр Кривбасу», «Київська Русь» та ін.

Книжки Тетяни Стус(Щербаченко) у зібранні Центральної бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва.

Джерело інформації: https://www.youtube.com/watch?v=cwOcWvu05GE

Від автора


"Я люблю, щоб життя було різнобарвним: ненудним, наповненим. Але все ж часом визирнеш у вікно — і бачиш сірість. Або й так: зазирнеш у своє внутрішнє «вікно», а там теж бракує кольорів. Тоді я уявляю, що маю багато відер з різними фарбами. Там — барви несподіваних відкриттів, карколомних подорожей, дивовижних знайомств... Уявляю, що беру пензлики й розмальовую ними все навколо.  Потім — ще цікавіше. «Малюю» словами, будую ними точнісінько те, що нафантазувала. І ще й запрошую туди друзів. Ходімо читати?" 

                                                  Тетяна Стус (Щербаченко) 

Читати он-лайн


Тетяна Стус (Щербаченко), "Смугастик" – дитяче оповідання з книжки "Біла, Синя та інші"

 

"Якось бавився в ніжній зеленій траві хтось маленький, м’якенький і смугастий. Малюк народився зовсім нещодавно і ще не тямив, хто він такий. Та й з’ясувати це було доволі важко. Вранці лагідна матуся казала: «Сонечко моє, час прокидатися!» Якщо маля надто забруднювалося, мама журила: «Ну й свинка ж ти моя…» А якщо він був чистенький та охайний, називала його квіточкою. Коли Смугастик сердито супився, якщо мама зарано кликала його з прогулянки додому, вона усміхалася: «Не дивись на мене вовчиком!» Коли, засинаючи, синочок муркотів до мами, то ставав «маминим кошенятком». Ну як тут не заплутатися?.." (Тетяна Стус)

 

Джерело інформації: https://mala.storinka.org


Тетяна Стус (Щербаченко) "Як пасує краватка, або Чому не всі поросята брудні"

 

Підсунути свиню нареченим, викинути коники, сплутати дивака з маніяком, ба навіть упоратися з пупом Землі – на все це здатна Даринка. Бо вона – з роду диваків, а диваки, як відомо, уміють і можуть усе! Дивовижні історії про хитрулю й вередулю, а водночас про надзвичайно милу й винахідливу дівчинку Даринку, які створила сучасна українська письменниця Тетяна Стус (Щербаченко), увійшли до книги "Пуп Землі, або Як Даринка світ рятувала". Вони не залишать байдужими не лише дівчаток і хлопчиків, але і їх батьків. Читайте оповідання з цієї книги "Як пасує краватка, або Чому не всі поросята брудні".

 

 

Джерело інформації: https://mala.storinka.org


"Таємна змова, або не слід  балакати з незнайомцями" - оповідання Тетяни Стус (Щербаченко) з книги  "Пуп Землі, або Як Даринка світ рятувала".

 

Дивовижні історії про надзвичайно милу й винахідливу дівчинку Даринку увійшли до книги "Пуп Землі, або Як Даринка світ рятувала", яку написала сучасна українська письменниця Тетяна Стус (Щербаченко) . Читайте оповідання з цієї книги "Таємна змова, або не слід балакати з незнайомцями".

 

 

Джерело інформації: https://mala.storinka.org

Буктрейлери


Видавництво Старого Лева 

Джерело інформації: https://www.youtube.com/watch?v=l9wUpKu4GWs&list=PLY3HlMWmeDEIj1IXKO7ULGck1kXVG3KZC

Матвієнко Ганна ДВХ (П)-15 Тетяна Щербаченко "Біла, Синя та інші"

Джерело інформації:  https://www.youtube.com/watch?v=uFOCdfsOVd8


 Національна Бібліотека України для дітей

Джерело інформації: https://www.youtube.com/watch?v=1kcX8PBin6A&list=PLY3HlMWmeDEIj1IXKO7ULGck1kXVG3KZC&index=7