Дерманський Олександр

"...Я — чарівник. Без мантії, без чарівної палички й навіть без «Німбуса-2000».

Але я справжній чарівник. Я натискаю на пластмасові клавіші — й творю КАЗКУ.

І дякую за це дитячій літературі. Дитяча літературо, дякую тобі!"

 

О. Дерманський

Чудовими творами Олександра Дерманського зачитуються як наймолодші читачі, так і підлітки. Не залишають вони байдужими і дорослих. З-під його пера виходять чарівні казки, повісті, твори в жанрі фентезі, чудові вірші, публіцистичні твори.


Народився письменник 28 листопада 1976 року в селі Гайворон Володарського району Київської області. Вищу освіту здобув у стінах Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова, навчаючись на філологічному факультеті. Відтоді викладає за фахом у Київському технікумі електронних приладів.


У 2001-2012 роках працював літературним редактором дитячого журналу «Стежка». Декілька років тому став членом Спілки письме­нників України.

Сашко Дерманський (саме так він підписує свої твори) є автором більше ніж десяти книжок та кількох аудіокниг. Талановитого казкаря вже неодноразово відзначали у світі вітчизняної літера­тури:

 

2003 та 2004 рр. –  премія Міжнародного літературного конкурсу романів, п'єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей «Коронація слова»;

2006 та 2008 рр. – премія літературного конкурсу рукописів «Дитячий портал» у номінації «Тексти для 9-12 річних»

2007 р. – премія нового літературного конкурсу «Золотий лелека»;

2010 р.  – перше місце у рейтингу «Книжка року-2010» у номінації «Дитяче свято».

  

У родині Дерманських ростуть дві донечки — Владислава та Злата.

 

Основні твори:

 


Читати он-лайн


Сашко Дерманський "Про двох бездомних джинів та один нічийний глек" - уривок з книги "Казки дракона Омелька"

 

"Дракон Омелько понад усе на світі любив розповідати казки. Але усі, крім його дружини дракониці Килини, перелякано втікали від нього. Проте згодом в Омелька все ж з’явилися слухачі: жаби Кумка та Гамка, зайчик Сашко, лосі Ось, Осьось та Лосось. Друзі любили не тільки слухати, а й обговорювати казки дракона. Джини — істоти загадкові й навіть дивакуваті. Бо хіба буде нормальне створіння, хай навіть казкове, жити в старій лампі чи у тісному глеку? Та ніколи у світі! А джини ще й як живуть — і то тисячами років. Ці могутні чарівники могли б легко начаклувати собі просторі палаци чи хоча б трикімнатні квартири з балконами. Аж ні, протискаються у глиняні глеки через вузькі горловини..." (Сашко Дерманський)

 

Джерело інформації: https://mala.storinka.org


Сашко Дерманський "Мрія Маляки" (уривок з книги "Маляка - принцеса Драконії") читати

 

"Маляку взагалі-то по-справжньому не так звати. Колись, у дитинстві, Маляку звали Марійкою. А ім’я Маляка до неї просто причепилося. У дитинстві в Маляки були труднощі з дикцією, тобто з вимовою. І язик не завжди в потрібне місце ставав. Так от. У дитинстві дорослі часто питали Маляку, як її звати. У дорослих є така дурна звичка: питати в дітей їхні імена. Особливо часто вони запитують чомусь саме тих дітей, котрі мають проблеми з дикцією. От і в Маляки по кілька разів на день питали. А Маляка їм відповідала. Відповідала вона по-правильному, але виходило не по-правильному: замість «Марійка» в неї виходило «Маляка»..." (Сашко Дерманський)

 

Джерело інформації: https://mala.storinka.org


Сашко Дерманський "Чудове чудовисько" (дитяча повість)

 

У захоплюючій повісті Сашка Дерманського "Чудове Чудовисько" розповідається про незвичайне знайомство дівчинки Соні з чудовиськом Чу. За кілька місяців Чу мусить заробити сім подяк від людей, бо інакше його закинуть у Країну жаховиськ. Безліч пригод і небезпек спіткає героїв, але справжня дружба творить справжні дива...

 

Джерело інформації: https://mala.storinka.org


Олександр Дерманський "Володар Макуци, або Пригоди Вужа Ониська" (пригодницька повість), читати та завантажити

 

Що робити, коли сонце падає прямісінько на твою повітку? Як покататися на міжгалактичному макуцельоті? Чи легко врятуватися від метеоритного дощу? Як уберегти корову від зоопарку? Не знаєш? Тоді хутчій познайомся з вужем Ониськом, і він тобі про все розповість!...

 

 


Сашко Дерманський "Казки дракона Омелька"

 

"Був собі Омелько. І був він драконом. Понад усе на світі, навіть більше за млинці з суницями, любив Омелько вигадувати казки. Та була одна заковика: драконові бракувало слухачів, бо щойно він підкрадався до когось, аби розказати казку, усі верещали: «Дракон!» — і втікали. Не було такого звіра, який сів би і спокійно вислухав бідолашного Омелька від початку до кінця. Добре, що мав дракон жінку, драконицю Килину, от вона й вислуховувала всі чоловікові оповідки..." (Сашко Дерманський)

 

Джерело інформації: https://mala.storinka.org


Олександр Дерманський "Володар Макуци, або Пригоди Вужа Ониська" (пригодницька повість, частина друга)

 

У другій частині повісті дізнаєтесь, як Ониська будить голосне «ряту-уйте!!!», виявляється, що вже весна, а сорока приносить листа... як всі читають листа, соняшник знову стає в пригоді, а Онисько на хвильку відлучається... як зникає смичок, Кузя ловить окуня на живця, а Джек розв'язує вузол... як Евридіка пливе за течією, Джек дивиться в неправильний бінокль, а Онисько знову отримує листа... як всі милуються заходом сонця, Евридіка пришвартовує пліт до одинокої комишини, а Джек виконує завдання життєвої ваги...  і далі... усе - дуже цікаво!!!


Буктрейлери